Domenai, hostingas, dedikuoti serveriai

DNS irašų reikšmės


A tipo įrašai

A tipo DNS įrašai nurodo kokiame serveryje veikia domenas ir/arba subdomenai. A tipo įrašo reikšmė - IP adresas.

Pvz.:

manodomenas.lt.   A  5.199.171.8 , įrašą skaitome taip: domenas manodomenas.lt yra nukreiptas į serverį, kurio IP adresas yra 5.199.171.8 .

A tipo įrašo ypatumai:

"pliko" domeno gale visuomet dedamas taškas. pvz:.manodomenas.lt. , priešingu atveju domenas traktuojamas kaip subdomenas, t.y. 

jei nurodomas pilnas domeno pavadinimas, įskaitant galūnę (.lt, .com ar kt.) būtina dėti tašką, jei nurodomas tik subdomenas, pvz: mail, www taško gale dėti nereikia.

Simbolis  *  "žvaigždutė" nurodo, kad visi domeno subdomenai nukreipti nurodytu IP adresu. 

Pvz.:

* A 5.199.171.8 , įrašą skaitome taip: visi manodomenas.lt subdomenai (www, svarbu, mail, smtp ir t.t.) nukreipti į serverį kurio IP adresas 5.199.171.8

CNAME tipo įrašai

СNAME tipo įrašas tai nukreipimo tipas (sinonimas) kai subdomenas nukreipiamas į kitame serveryje esantį subdomeną. CNAME įrašo reikšmė subdomenas.

Pvz.:

www CNAME visai.kitasmanodomenas.lt , į naršyklę suvedus www.manodomenas.lt, www.manodomenas.lt kreipiamasi į serverį, kuriame yra įrašai apie subdomeną visai.kitasmanodomenas.lt , ir ieškoma informacijos apie subdomeną www.manodomenas.lt

CNAME tipo įrašo ypatumai:

negali egzistuoti joks kitas įrašas tokiam pačiam subdomenui, kuriam sukurtas CNAME tipo įrašas, t.y. norint sukurti www CNAME tipo įrašą, A tipo įrašą subdomenui www reikia pašalinti.

CNAME reikšmė gali būti tik subdomenas, nurodant pilną subdomeno reikšmę įskaitant galūnę (.lt, .com ar kt.) būtina gale padėti dėti tašką.

MX tipo įrašai

MX tipo įrašai nurodo, kokiame (kokiuose) serveryje (serveriuose) veikia domeno el.paštas. Nurodant MX įrašus reikia nurodyti prioritetą. MX įrašo reikšmė, nurodant prioritetus, yra subdomenas.

Pvz.:

manodomenas.lt.  MX 10 mail , įrašą skaitome taip domeno el.paštas su svarbiausiu (šiuo atveju vieninteliu) prioritetu yra nukreiptas į subdomeną MAIL, tuomet imamas MAIL A tipo įrašas, ir žiūrima į kokį IP adresą jis kreipiamas.

MX tipo įrašų ypatumai:

Prioritetas - sąlyginis skaičius, kuo skaičius mažesnis, tuo didesnis prioritetas. t.y. sukūrus kelis MX įrašus su skirtingomis reikšmėmis ir skirtingais prioritetais, pirmiausia bus kreipiamasi tuo įrašu, kurio prioritetas mažiausias, jam neatsakius, bus kreipiamasi kitu įrašu kurio prioritetas didesnis ir t.t.

TXT tipo įrašai

TXT įrašo tipas gali būti naudojamas bet kokiam tekstiniam įrašui. Dažniausiai tai SPF tipo įrašai - įrašai skirti kovoti su SPAM tipo laiškų siuntimu, ir nurodantys, koks serveris gali siųsti laiškus iš priskirto domeno.

Pvz.:

manodomenas.lt. TXT "v=spf1 a mx ip4:193.46.84.2 -all" , įrašą skaitome taip iš domeno manodomenas.lt laiškus leidžiama siųsti iš serverio 193.46.84.2, siunčiant iš kito serverio - laišką atmesti.

TXT tipo įrašo ypatumai:

Įrašas rašomas kabutėse.